weektag l Nie som Charlie a bojím sa!

Autor: Marek Ľalík | 11.1.2015 o 18:27 | (upravené 1.2.2015 o 16:45) Karma článku: 4,52 | Prečítané:  436x

Aj keby tento týždeň  Slota s  Csákym  ohlásili založenie spoločnej novej strany s programom na ochranu homosexuálov a podporou anexie žitného ostrova Orbánom, asi by túto správu v našich médiách aj tak prehlušil masaker z Paríža a po ich spoločnej tlačovke by neštekol ani strážny pes z redakcie Extra Plus.

Väčšina sveta , osadenstvo ktoréhokoľvek šenku medzi Dunajom a Tatrami  nevynímajúc,  totiž celý týždeň uprene sledovala služobníkov Alahových, ktorým sa už  zunovalo  hranie Counter Strike len v 2D. Okamžitý výsledok videl každý, dlhodobé následky ešte netuší ani Google.

Prirodzenou formou reakcie väčšiny bytostí s druhou signálnou sústavou  na niečo obdobné je solidarita , v posledných dňoch vyjadrovaná frankofónne  heslami “Som Charlie“ a “Nebojím sa“.  Vzišli sme však predsa len z opíc a história už pár krát potvrdila, že prvú signálnu sústavu máme tiež. Solidarita časom pominie a veľmi ľahko sa  momentálne prevládajúci strach môže pretvoriť v zlosť a hnev.  Potom už nie je ďaleko k jednoduchým riešeniam v duchu hesla  “18 miliónov Nemcov sa v tridsiatom treťom predsa nemohlo mýliť “.

Udiať sa tak môže veľmi pomaly a potichu, za podpory (=  mlčania) nás všetkých s dnešnými   statusmi       “ Je Suis Charlie “ . Ak boli udalosti posledného týždňa parížskou obdobou požiaru nemeckého  ríšskeho snemu v tridsiatom treťom,   tak potom:   Nie som Charlie a bojím sa!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?